Prezent dla miłośnika książek - idealne rozwiązanie

Jaki jest idealny prezent dla miłośnika książek?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Oczywiście będzie to książka 🙂 I wydaje się to proste rozwiązanie, ale czy na pewno? Po pierwsze nie ma nic gorszego niż podarowanie książki, którą obdarowywany już posiada w swoim księgozbiorze. Po drugie musimy znać upodobania literackie delikwenta. Choć i to może nie wystarczyć, ponieważ nasz miłośnik książek może mieć negatywne nastawienie do co poniektórych autorów, mimo że piszą oni w gatunku, który jest mu bliski.

Jak widać prezent dla mola książkowego nie jest tak oczywisty i prosty, jakby się mogło wydawać.

Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają

— Andre Maurois

Gadżety dla czytających książki

W internecie możemy znaleźć spoko inspiracji w kwestii tego, jaki prezent dla miłośnika książek wybrać. W sieci możemy znaleźć np. kubki, bawełniane torby, koszulki, lampki do czytania, skarpetki i wiele innych gadżetów dla czytających książki. Jednak zastanówcie się ile razy w życiu sami otrzymaliście w prezencie kubek lub skarpetki z okazji urodzin, świąt,itp. Czy aby na pewno jest to oryginalny pomysł?

Prezent dla miłośnika książek

Źródło: Pinterest

Jedyny w swoim rodzaju prezent dla miłośnika książek

Niewiele osób wie, czym są stemple ex libris. W skrócie można powiedzieć, że są to znaki własnościowe danego egzemplarza książki. Stylowy drewniany stempel ex libris możemy spersonalizować imieniem i nazwiskiem przyszłego właściciela. Wybierzmy grafikę, która kojarzy się nam z obdarowaną osobą i gotowe. Przyszły właściciel stempla będzie mógł oznaczać swoje książki, dzięki czemu jego kolekcja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Pieczęć z napisem np. „Z kolekcji Marka Kłosa”? Brzmi nieźle, prawda?

Taki oryginalny, spersonalizowany prezent dla miłośnika książek na pewno będzie wzbudzał zachwyt.

Wszystkie nasze dostępne wzory stempli exlibris oraz informacje z nimi związane dostępne są w kategorii STEMPLE EX LIBRIS.